• Szkoła Podstawowa

Wydarzenia 2022/2023

We wrześniu harcerze zorganizowali w naszej szkole akcję pt. „BohaterOn – włącz historię", celem której było upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Uczniowie mogli wysłać bezpłatnie kartkę z życzeniami czy podziękowaniami za trud walki. Wystarczyło wypełnić pocztówkę i wrzucić ją do przygotowanej przez harcerzy skrzynki. Z naszej szkoły ponad 150 kartek trafi do rąk Powstańców za pośrednictwem fundacji Sensoria. Dziękujemy wszystkim zainteresowanym i zaangażowanym.

Harcerska Inicjatywa Lokalnej Pomocy Obywatelskiej już działa i pomaga!
W niedzielę 3 września najdzielniejsi z zuchów i harcerzy 111 Gromady Zuchowej i Drużyny Harcerskiej w Żelechowie działającej przy naszej szkole prowadzili kwestę na rzecz Mateusza Grzyba chorego na mukowiscydozę. Kwesta została przeprowadzona w ramach zbiórki publicznej nr 2018/2596/KS zgłoszonej do MSWiA przez Komitet Społeczny 111 GZ i DH. Podczas dwugodzinnej kwesty zebrano: 1002,30 zł. Pieniądze zostały przelane na subkonto Mateusza.

Kamila Wójtowicz

W sobotę 8 września odbyła się pierwsza zbiórka zuchów w nowym roku harcerskim. Dzielne Smerfy poszukiwały smerfy wciągnięte przez smerfochłonne zwierciadło (oczywiście to dzieło Gargamela!!!). Wspólnie bawiliśmy się w nasze zuchowe zabawy. Była to zbiórka naborowa - dołączyły do nas dwie zuchenki! No i było SMERFASTYCZNIE!