• Szkoła Podstawowa

Wydarzenia 2022/2023

23 kwietnia 2015 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie harcerzy, które rozpoczęło się zbiórką i złożeniem meldunku przez każdy z zastępów. W spotkaniu wzięli udział zarówno uczniowie szkoły podstawowej, jak i gimnazjum.
Pierwsze zadanie jakie czekało naszych harcerzy to gra terenowa, która okazała się nie lada atrakcją. W trakcie zabawy harcerze musieli postępować zgodnie ze wskazówkami, które zostały ukryte w różnych czasem nawet dziwnych miejscach. Należało wykazać się m.in. umiejętnością odczytywania alfabetu Morsa, odwagą, wytrzymałością, jasnością umysłu oraz kreatywnością.
Po powrocie wszyscy współnie zastanawiali się nad ideałem harcerza. Każdy z zastępów stworzył swój własny plakat, ilustrujący cechy takiego harcerza, którego można stawiać za wzór. Następnie wszyscy spotkali się na hali sportowej, gdzie odbyły się rozgrywki piłki siatkowej oraz nożnej. Gdy zmrok zapadł już na dobre, uczniowie oraz opiekunowie śpiewali i bawili się podczas „Świeczowiska". Później przyszedł czas na seans filmowy. Następnego dnia rano wszyscy pożegnali się na apelu końcowym i mimo zmęczenia opuścili szkołę zadowoleni.
Podsumowując, z pewnością warto dołączyć do naszych harcerskich szeregów. Zapraszamy!

W dniach 21-22 lutego 2015 r. drużyna ZHP uczestniczyła w "Dniach Myśli Braterskiej" w Garwolinie. Na zlot pojechało siedmioro harcerzy: czworo z gimnazjum oraz troje ze szkoły podstawowej.
Uczestnicy imprezy wzięli udział w grze terenowej, której celem była orientacja w terenie oraz wykonanie zadań na poszczególnych punktach kontrolnych. Kolejnym punktem programu były pokazy pierwszej pomocy prowadzone przez przedstawicieli straży pożarnej. Następnie drużyny uczestniczyły w zajęciach grupowych:
• zajęcia techniczno - plastyczne
• quilling
• zajęcia z psychologiem
• szyfry
• zajęcia na temat finansów i gospodarowania nimi
• zajęcia taneczne
• zajęcia sportowe
• pierwsza pomoc.
Po zajęciach warsztatowych uczestnicy zgromadzili się na świeczowisku, na które został zaproszony gość honorowy - Starostwa Garwoliński - Pan Marek Chciałowski.
Po świeczowisku dla niezmordowanych zorganizowane zostały zajęcia sportowe, loteria fantowa, nocne kino oraz kącik gier. Opiekunem grupy była Pani Zofia Ostałowska.

Zobacz więcej na ten temat.