• Szkoła Podstawowa

Wydarzenia 2022/2023

20 marca 2017 roku w naszej szkole odbył się finał Powiatowej Gimnazjady Piłki Siatkowej Dziewcząt. Do finału awansowały cztery szkoły, które przebrnęły poprzednie rundy rozgrywek. Były to: Gimnazjum Gończyce, Gimnazjum Unin, Gimnazjum Sobolew, Gimnazjum Żelechów.
W pierwszym meczu Żelechów podejmował Sobolew. Nasze dziewczyny bez problemu zwyciężyły wynikiem 2:0. Drugi mecz to starcie Gończyc z Uninem. Faworyzowany Unin przegrał z Gończycami 1:2.
Mecz o trzecie miejsce stoczyły szkoły z Sobolewa i z Unina. Siatkarki z Unina nie dały sobie wydrzeć zwycięstwa. Wygrały 2:1 i zajęły trzecie miejsce.
Finał okazał się bardzo emocjonujący. Gończyce zaprezentowały wysoki poziom. Nasze siatkarki nie dały się jednak zaskoczyć, zwyciężyły wynikiem 2:0 i po raz czwarty z rzędu zostały mistrzyniami powiatu.
Puchary oraz medale dla najlepszych drużyn wręczyła pani dyrektor Elżbieta Odalska.
Nasza drużyna grała w składzie:
Przyjmujące:
Natalia Jurzysta (kapitan)
Natalia Dębińska
Agata Barszcz
Rozgrywająca:
Julia Odziemczyk
Atakująca:
Oliwia Rybitwa
Środkowe:
Kamila Parzyszek
Katarzyna Duda
Gabriela Lesisz
Libero:
Klaudia Biernacka

Trener:
Łukasz Bogusz

Ostateczna klasyfikacja:
1. Gimnazjum Żelechów (awans do regionu)
2. Gimnazjum Gończyce
3. Gimnazjum Unin
4. Gimnazjum Sobolew

O7.03.2017 w Gończycach odbył się finał Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt. Do finału awansowały cztery najlepsze drużyny poprzedniej rundy rozgrywek. Były to SP Gończyce, SP Unin, SP Górzno i SP Żelechów.

W półfinałach spotkały się: Żelechów – Górzno (2:0) oraz Unin – Gończyce (0:2). W meczu o trzecie miejsce Górzno pokonało Unin wynikiem 2:1. Nasze siatkarki rozprawiły się natomiast ze swoimi koleżankami z Gończyc - 2:0 dla Żelechowa. Dziewczęta zostały nowymi mistrzyniami powiatu. Złoto w powiecie powróciło do naszej szkoły po dwuletniej nieobecności.

Nasza drużyna grała w składzie: Aleksandra Władzińska (kapitan), Weronika Pietryka, Emilia Krawczyk, Klaudia Figielska, Natalia Kostyra, Laura Carroll, Aleksandra Tuszyńska, Nikola Surmacz, Laura Sekuła, Elżbieta Rosłaniec. Trener - Łukasz Bogusz

Ostateczna klasyfikacja:

SP Żelechów

SP Gończyce

SP Górzno

SP Unin