• Szkoła Podstawowa

Wydarzenia 2022/2023

Zakończyła sie Międzypowiatowa Gimnazjada w piłce siatkowej dziewcząt w sezonie 2014/2015. W pierwszym etapie do rywalizacji przystąpiły najlepsze zespoły z powiatów: siedleckiego, garwolińskiego, mińskiego, łosickiego, sokołowskiego i węgrowskiego. Powiat Garwolin reprezentowały drużyny z Sobolewa i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żelechowie. Po dwóch etapach eliminacji do finału regionalnego, który odbył się 18 maja w Siedlcach awansowały drużyny: PG 4 Siedlce, Gimnazjum Węgrów, Siatkarski Ośrodek Szkolny z Mińska Mazowieckiego i Gimnazjum Żelechów. W pierwszym meczu Siedlce bardzo szybko wygrały z Węgrowem 2:0 i awansowały do finału. Drugiego finalistę wyłonił mecz pomiędzy Gimnazjum Żelechów a Siatkarskim Ośrodkiem Szkolnym z Mińska Mazowieckiego w którym to lepsze okazały się siatkarki z Żelechowa wygrywając 2:1. W meczu o trzecie miejsce Mińsk Mazowiecki pewnie ograł Węgrów 2:0. W finale dziewczęta z Żelechowa próbowały walczyć z siatkarkami z Siedlec jednak przewaga wieku, wzrostu, doświadczenia i umiejętności była zbyt duża i to zespół z Gimnazjum nr 4 w Siedlcach zasłużenie wygrał 2:0 w setach. Zwyciężczynie będą reprezentowały region siedlecki na Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.
KLASYFIKACJA KOŃCOWA MIĘDZYPOWIATOWEJ GIMNAZJADY W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT W SEZONIE 2014/2015.
1. GIMNAZJUM NR 4 SIEDLCE
2. GIMNAZJUM IM. JANA PAWŁA II W ŻELECHOWIE
3. SIATKARSKI OŚRODEK SZKOLNY W MIŃSKU MAZOWIECKIM
4. GIMNAZJUM WĘGRÓW

W piątek 17 kwietnia w hali sportowej przy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żelechowie odbyła się siatkarska lekcja pokazowa. Zajęcia poprowadziła Pani Małgorzata Kozieł pracująca w Mazowieckim Siatkarskim Ośrodku Szkolnym. Grupę pokazową stanowiły dziewczęta z I klasy ZSP w Węgrowie oraz uczennice żelechowskiego gimnazjum. Tematem lekcji było „Przyjęcie zagrywki sposobem oburącz dolnym".
Żelechowskie siatkarki z zaciekawieniem i zaangażowanie wykonywały wszystkie ćwiczenia podpatrując i ucząc się od starszych koleżanek z Węgrowa. Po zakończonym treningu odbył się mecz sparingowy wygrany przez drużynę S.O.S. Węgrów 2:0 (25:18, 26:24). Dziewczęta z Gimnazjum w Żelechowie zebrały dzięki temu kolejne doświadczenia co miejmy nadzieje zaprocentuje w przyszłych rozgrywkach siatkarskich.

Powiatowe Mistrzostwa w Piłce Siatkowej Dziewcząt Gimnazjum w sezonie 2014/2015 zostały rozstrzygnięte. Do rywalizacji przystąpiło 16 zespołów gimnazjalnych z powiatu garwolińskiego, które podzielone na cztery grupy w ciągu miesiąca rozegrały trzy etapy eliminacji. Do ostatniej fazy rozgrywek awansowały zespoły z Unina, Sobolewa, Gończyc i Żelechowa. Finał odbył się 6 marca 2015 w Uninie. Zespół z Żelechowa w półfinale pokonał Gończyce 2:0 i w finale spotkał się z Sobolewem, który po zaciętej walce wygrał mecz półfinałowy z Uninem. W meczu o pierwsze miejsce żelechowskie siatkarki pewnie pokonały koleżanki z Sobolewa 2:0. Jest to pierwszy w historii naszej szkoły złoty medal w Powiatowych Mistrzostwach w Piłce Siatkowej Dziewcząt Gimnazjum.
Dzięki temu zwycięstwu siatkarki z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żelechowie będą reprezentować powiat garwoliński w rozgrywkach regionalnych.
Skład drużyny:
1. Natalia Szewczak – kapitan
2. Aleksandra Głasek
3. Dorota Kania
4. Weronika Biernacka
5. Weronika Dziubak
6. Alicja Gendek
7. Patrycja Miszkurka
8. Oliwia Rybitwa
9. Natalia Jurzysta
10. Natalia Dębińska
11. Kamila Opala
12. Julia Odziemczyk

KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA TURNIEJU FINAŁOWEGO:
1. Gimnazjum Żelechów
2. Gimnazjum Sobolew
3. Gimnazjum Unin
4. Gimnazjum Gończyce

W dniu 25 stycznia 2015 roku na hali przy Zespole Szkół odbył się II otwarty turniej o puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Żelechowie.
W turnieju wzięły udział drużyny piłkarskie z rocznika 2004/2005. Na boisku wystąpiły drużyny:
- TOP 54 Biała Podlaska
- Amplus Łuków,
- Promyk Sobolew,
- Wilga Garwolin,
- Mazowsze Miętne,
- MOSIR Mińsk Mazowiecki
- 6 Mińsk Mazowiecki
- Orlęta Soplmek Radzyń Podlaski (zaproszeni goście nie przybyli w zastępstwie wystąpiła II drużyna TOP 54 Biała Podlaska),
- ZS Żelechów I w składzie: Szymon Kowalski- bramkarz, Gugała Bartosz- kapitan, Łukasz Gendek, Jakub Gałkowski, Sebastian Wdowiak, Kamil Budner, Dawid Kowalczyk, Bartłomiej Zieliński
- ZS Żelechów II w składzie: Adrian Korgul, Krystian Dadas- bramkarz, Szymon Gałązka – bramkarz, Mateusz Dziubak, Radek Woźniak, Adam Jurzysta, Bartek Miszkurka, Krystian Korgul.
Wyniki końcowe turnieju:
I miejsce: TOP 54 Białą Podlaska I
II miejsce: ZS Żelechów I
III miejsce: Amplus Łuków,
IV miejsce: TOP 54 Białą Podlaska II
V miejsce: 6 Mińsk Mazowiecki
VI miejsce: Mazowsze Miętne
VII miejsce: MOSIR Mińsk Mazowiecki
VIII miejsce: Promyk Sobolew
IX miejsce:Wilga Garwolin
X miejsce : ZS Żelechów

Drużyny, które zajęły miejsca I-VI otrzymały z rąk Pana Dyrektora Krzysztofa Ośko ufundowane przez niego puchary a wszyscy uczestnicy turnieju pamiątkowe dyplomy. Dodatkową nagrodą były puchary dla najlepszego zawodnika drużyny, krórego wybierali trenerzy . Organizatorwm turnnieju był Tomasz Gugała.
Turniej odbył się dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców chłopców z Żelechowa, którzy zadbali o zaplecze kulinarne oraz przygotowali ciasta i kanapki na kiermasz.
Impeza cieszyłą się ogromnym zainteresowaniem czego przejawem byli kibice obecni na trybunach.

W dniu 22 lutego 2015 roku na orliku przy Zespole Szkół nr 1 w Żelechowie odbył się pierwszy w historii Żelechowa mecz towarzyski piłkarzy z Żelechowa z zespołem Pogoni Siedlce.
Chłopcy z klas III-IV Szkoły Podstawowej w Żelechowie spotkali się na boisku z pierwszą drużyną Pogoni Siedlce rocznik 2004. Swoich zawodników dopingowali rodzice obu drużyn ale również liczni kibice, którzy coraz częściej przychodzą aby popatrzeć na niesamowitą walkę chłopców prowadzonych przez Tomasza Gugałę.
Niedzielne spotkanie rozegrane było przy wiosennej pogodzie, ciepłej atmosferze i zakończyło się wynikiem 7:3 dla ZS Żelechów.
Bramki dla Żelechowa strzelili:
- Łukasz Gendek 3,
- Jakub Gałkowski 2,
- Bartek Zieliński 1,
- 1 bramka samobójcza

W dniu 15 lutego 2015 roku uczniowie Gendek Łukasz, Gałkowski Jakub, Wdowiak Sebastian, Zieliński Bartek, Gugała Bartek, Dadas Krystian, Budner Kamil, Dziubak Mateusz, Kowalczyk Dawid, Kowalski Szymon pod opieką Tomasza Gugała wzięli udział w turnieju piłki halowej. Na boisku walczyli z drużynami: Amplus Łuków, Legion Warszawa, MOSIR Mińsk Mazowiecki, Mazowsze Mietne, Wilga Garwolin, 6 Mińsk Mazowiecki, Pogoń Siedlce, Piaseczno Warszawa, Wielgolas, Wektra Zbuczyn.
Turniej zakończył się zwycięstwem gospodarzy- MOSIR Mińsk Mazowiecki.

W dniu 29 listopada 2014 w Białej Podlaskiej chłopcy klas III-IV Szkoły Podstawowej im. R. Traugutta wzięli udział w Andrzejkowym Turnieju Piłki Halowej.
Drużyna wystąpiła w składzie:
Kowalski Szymon, Budner Kamil, Gendek Łukasz, Gałkowski Jakub, Gugała Bartosz, Wdowiak Sebastian, Zieliński Bartek, Adrian Korgul, Dawid Kowalczyk, Szymon Gałązka, Zambrowicz Jan, Woźniak Radek, Dziubak Mateusz, Dadas Krystian, Miszkurka Bartek. Opiekunem drużyny był Tomasz Gugała.
Wyniki klasyfikacji końcowej:
I miejsce: Orlęta Radzyń Podlaski
II miejece: ZS Żelechów
III miejsce TOP 54 Biała Podlaska
IVmiejsce Amplus Łuków
Najlepszym zawodnikiem turnieju został ŁUKASZ GENDEK

W piątek 6 lutego 2015r. na hali sportowej odbył się II Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Żelechowie „Siatkarskie Single". Do rywalizacji przystąpiło 70 dziewcząt ze szkół podstawowych z Wojcieszkowa, Stefanowa, Unina, Gończyc, Woli Żelechowskiej, Goniwilka i Żelechowa. Mecze odbywały się na dwunastu boiskach jednocześnie w trzech kategoriach wiekowych: dziewczęta z klas IV, V i VI. Siatkarskie pojedynki dostarczały młodym zawodniczkom wielu sportowych emocji i satysfakcji z gry. Po zakończeniu ponad dwugodzinnych rozgrywek wszystkim uczestniczkom turnieju zostały wręczone dyplomy i słodycze. Najlepsze zawodniczki otrzymały z rąk Dyrektora Zespołu Szkół w Żelechowie medale i puchary.
Kolejność końcowa:
Klasa IV
1. Ola Władzińska -Żelechów
2. Emilia Krawczyk - Żelechów
3. Sandra Adamczyk – Wojcieszków
4. Ola Tuszyńska - Żelechów
5. Nikola Surmacz – Żelechów
6. Natalia Żurawska – Wojcieszków
7. Laura Carroll – Żelechów
8. Weronika Pietryka – Żelechów
Klasa V
1. Kasia Duda- Żelechów
2. Wiktoria Adamczyk- Wojcieszków
3. Natalia Całka – Żelechów
4. Alicja Stępniak – Żelechów
5. Paulina Migas – Unin
6. Natalia Kurek – Wojcieszków
7. Daria Abramska – Żelechów
8. Alicja Głasek – Żelechów
Klasa VI
1. Ola Latoch – Wojcieszków
2. Natalia Cieśla – Gończyce
3. Alicja Szewczyk – Gończyce
4. Patrycja Talarek – Gończyce
5. Paulina Mikulska – Unin
6. Monika Paziewska – Stefanów
7. Olga Wiśnicka – Żelechów
8. Karolina Osińska - Żelechów

SIATKARKI Z ŻELECHOWA NA MECZU AZS PW – ZAKSA KĘDZIEŻYN KOŹLE 

 W sobotę 31 stycznia 2015 r. w warszawskiej hali Arena Ursynów odbył się mecz siatkarskiej Plus Ligi mężczyzn pomiędzy drużynami AZS Politechnika Warszawska i ZAKSA Kędzierzyn Koźle. W tym sportowym wydarzeniu wzięły udział również siatkarki z Żelechowa. Dzięki współpracy z klubem SMS Warszawa uczennice Gimnazjum im Jana Pawła II wraz ze starszymi koleżankami z K.S. Sęp Żelechów otrzymały możliwość pomocy przy obsłudze meczu. Jedna grupa dziewcząt pełniła funkcję tzw. „mopersów” i miała za zadanie wycierać boisko podczas każdej przerwy w grze. Reszta podawała piłki zawodnikom wchodzącym na zagrywkę. Najlepszą nagrodą za tą pracę była możliwość przebywania tak blisko swoich siatkarskich idoli. W drużynie z Kędzierzyna Koźla wystąpili mistrzowie świata Paweł Zagumny i Paweł Zatorski i to oni wzbudzali największe zaciekawienie wśród dziewcząt. Po zakończeniu meczu w którym ZAKSA wygrała z AZS PW 3:1 zawodnicy z chęcią rozdawali autografy i pozowali do zdjęć. Największe uśmiechy wywołało ustawianie się do zdjęcia z niespełna 19 letnim zawodnikiem AZS PW i mającym 212 cm. wzrostu Bartłomiejem Lemańskim.

Dziewczęta z  Żelechowa wróciły do domów zadowolone i podekscytowane uczestniczeniem w tej siatkarskiej przygodzie.

ŚWIĄTECZNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT SZKÓŁ PODSTAWOWYCH O PUCHAR PREZESA ULKS DRAGON WOJCIESZKÓW

       W Niedzielę 21 grudnia 2014r. W Wojcieszkowie odbył się turniej sportowy dla najmłodszych siatkarek ze szkół podstawowych. Rozgrywki były prowadzone w dwóch kategoriach wiekowych. Dziewczęta z piątych klas grały w zespołach trzy osobowych a czwartoklasistki w zespołach dwu osobowych. Łącznie do rywalizacji przystąpiło prawie 50 młodych siatkarek w tym 14 ze Szkoły Podstawowej w Żelechowie. Turniej przyniósł wiele emocji ale przede wszystkim ogrom radości, która była najważniejszym celem imprezy.

DWÓJKI dla klas IV w której udział wzięło 10 drużyn
GRUPA A
SP ŻELECHÓW
SP ŻELECHÓW 3
SP SARNÓW
DRAGON WOJCIESZKÓW
DRAGON WOJCIESZKÓW 3

GRUPA B
SP ŻELECHÓW 2
SP ŻELECHÓW 4
SP SARNÓW 2
DRAGON WOJCIESZKÓW 2
DRAGON WOJCIESZKÓW 4

TRÓJKI dla klas V z liczbą 5 ekip.
SP ŻELECHÓW
SP ŻELECHÓW 2
SP SARNÓW
DRAGON WOJCIESZKÓW
DRAGON WOJCIESZKÓW 2

Łącznie odbyło się ponad 30 meczów, które wyłoniły zwycięzców poszczególnych kategorii:
DWÓJKI
1. DRAGON WOJCIESZKÓW 2
2. SP ŻELECHÓW 3
3. SP ŻELECHÓW 2

TRÓJKI
1.DRAGON WOJCIESZKÓW
2. SP ŻELECHÓW
3. DRAGON WOJCIESZKÓW 2

WSZYSCY UCZESTNICY DOSTALI PAMIĄTKOWE MEDALE, DYPLOMY ORAZ SŁODKIE UPOMINKI A NA ZWYCIĘZCÓW CZEKAŁY DODATKOWO PUCHARY.

23 października w Suchożebrach odbył się Turniej Ludowych Zespołów Sportowych w siatkówce dziewcząt gimnazjum. Wystąpiły w nim cztery najlepsze drużyny z regionu siedleckiego, które wygrały swoje grupy eliminacyjne we wcześniejszym etapie rozgrywek. Powiat garwoliński reprezentowały aż trzy drużyny: ULKS Mazurki Gończyce, ULKS Orzeł Unin i ULKS Kadet Żelechów. Czwartą drużyną były gospodynie turnieju ULKS Suchożebry. W pierwszym meczu półfinałowym spotkały się drużyny z Unina i Żelechowa. Po bardzo zaciętym i wyrównanym pojedynku zwyciężyły dziewczęta z naszego Gimnazjum i awansowały do finału. Drugi półfinał to jednostronny mecz w którym Gończyce szybko wygrały z Suchożebrami i zapewniły sobie możliwość gry o pierwsze miejsce. Mecz o trzecie miejsce pomiędzy Suchożebrami a Uninem zakończył się wynikiem 2:0 w setach dla tych drugich dzięki czemu było wiadomo że wszystkie miejsca medalowe zajmą drużyny z naszego powiatu. Mecz finałowy Gończyce – Żelechów stał na wysokim poziomie w którym obie drużyny nie szczędziły sobie mocnych ciosów zagrywką i atakiem. Pierwszy set wygrały dziewczęta z Gończyc, drugi wygrał Żelechów i o wygranej miał przesądzić tie - break. W trzecim secie lepsze okazały się zawodniczki ULKS Mazurki i to one wygrały cały turniej i awansowały do rozgrywek mazowieckich.

KOLEJNOŚC KOŃCOWA

I    ULKS Mazurki Gończyce

II    ULKS Kadet Żelechów

III  ULKS Orzeł Unin

IV .    ULKS Suchożebry

Skład drużyny ULKS KADET Żelechów:

  1. Natalia Szewczak – kapitan
  2. Aleksandra Błażejczyk
  3. Aleksandra Głasek
  4. Alicja Gendek
  5. Dorota Kania
  6. Natalia Jurzysta
  7. Natalia Dębińska
  8. Kamila Opala
  9. Julia Odziemczyk

Od marca 2014 roku uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej uczestniczą w bezpłatnych zajęciach z zakresu nauki pływania na basenie w Garwolinie. Zajęcia w wymiarze 20 godzin odbywają się pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Zajęcia a zakresu nauki pływania dla dzieci zorganizowane zostały w ramach projektu pt. "Ja też chcę pływać!" realizowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Gmin i Miast Powiatu Garwolińskiego "Wspólnota Powiatowa". Współpartnerem w realizacji projektu jest Gmina Żelechów. Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa sportu i Turystyki.