• Szkoła Podstawowa

Wydarzenia 2022/2023

We wtorek, 4 lutego 2014r. w hali sportowej w Żelechowie odbyła się otwarta lekcja piłki siatkowej, którą poprowadziła Pani trener Monika Skórka. W zajęciach brały udział dziewczęta z naszego gimnazjum, zawodniczki Klubu Sportowego SĘP Żelechów oraz uczennice pierwszej klasy Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego przy Z.S.P w Węgrowie.
Głównym celem spotkania była popularyzacja piłki siatkowej wśród uczennic żelechowskiego gimnazjum i szkoły podstawowej oraz zachęcenie do podjęcia treningu siatkarskiego. Tematem przewodnim lekcji było „Nauczanie i doskonalenie ataku". Zawodniczki z Węgrowa w sposób dokładny i precyzyjny demonstrowały kolejne zagadnienia podawane przez trenerkę. Wspólnie z nimi ćwiczyły również młode siatkarki z Żelechowa, które wykazywały się wielkim zaangażowaniem i chęcią do treningu. Dziewczęta miały okazję sprawdzić swoje umiejętności podczas rozegranych w końcowej części meczów sparingowych pomiędzy drużynami SĘP Żelechów – S.O.S. Węgrów I i Gimnazjum im. J.P.II
w Żelechowie – S.O.S. Węgrów II.
Zachętą dla młodych siatkarek z naszej szkoły powinien być fakt, że wśród przyjezdnej drużyny były dwie zawodniczki pochodzące z Żelechowa: Olga Jaroń i Aleksandra Lada, które swe pierwsze kroki siatkarskie stawiały w naszej hali sportowej, a obecnie trenują w Klubie Sportowym OLIMPIA Węgrów.

Szerszą relację można znaleźć na stronie ZSP Węgrów:
http://www.zsp.wegrow.pl/Event.aspx?EventId=4b35e8b5-153e-4a08-899b-2800d95e3cba