• Szkoła Podstawowa

Wydarzenia 2022/2023

Wielki sportowy sukces naszej szkoły

 W czwartek 10.10.2013r. na terenie Szkoły Rolniczej w Miętnem odbyły się mistrzostwa powiatu w przełajowych biegach sztafetowych. Rywalizacja przebiegła w sprzyjających warunkach atmosferycznych oraz sportowej i kulturalnej atmosferze. Trasa biegu była dość wymagająca, szczególnie jej oznakowanie sprawiło młodym biegaczom wiele trudności.

Jak co roku na starcie zawodów pojawiła się liczna reprezentacja naszej szkoły, w skład której wchodziły: sztafeta dziewcząt i chłopców szkoły podstawowej, sztafeta chłopców z gimnazjum oraz dwie sztafety dziewcząt z gimnazjum.

Jako pierwsze o godzinie 10:00 wystartowały dziewczęta ze szkół podstawowych. Po pełnej zaangażowania i poświęcenia walce dziewczyny z Żelechowa odniosły pewne i przekonujące zwycięstwo.

Sztafeta biegła w składzie: Maślak Kinga, Dębińska Natalia, Pietrzak Agata, Odziemczyk Julia, Opala Kamila, Bogusz, Ragus Natalia, Kucińska Monika, Rybitwa Oliwia, Parzyszek Kamila, rezerwowe Płaczek Aleksandra, Lesisz Gabriela.

Za ich przykładem poszli chłopcy ze Szkoły Romualda Traugutta z Żelechowa także wygrywając rywalizację w swoim biegu. Warte podkreślenia jest, iż całkowicie zdeklasowali oni swoich rywali i na mecie uzyskali olbrzymią przewagę nad pozostałymi sztafetami.

Skład sztafety: Ducki Jakub, Gałkowski Daniel, Bryzek Patryk, Szczęsny Marcin, Zieliński Paweł, Wydrzyński Adam, Owczarczyk Patryk, Grzyb Michał, Dziubak Bartłomiej, Paterek Jakub, rezerwowi Gałkowski Konrad, Skwarek Szymon.

Gorsze nie chciały być również dziewczyny z gimnazjum naszej szkoły i już przed startem zapowiadały zwycięstwo. Tak jak obiecały, tak zrobiły i zdobyły trzeci tego dnia złoty medal dla Zespołu Szkół w Żelechowie. Druga sztafeta dziewcząt po dramatycznej walce na ostatnich metrach trasy przegrała rywalizację o brąz i ostatecznie uplasowała się na czwartym miejscu.

Pierwsza sztafeta pobiegła w składzie: Osiak Agata, Koryś Karolina, Płaczek Natalia, Wałachowska Karolina, Zygadło Katarzyna, Dudzik Marta, Chmieleska Kinga, Głowacka Katarzyna, Bryzek Agnieszka, Dudzik Magda.

Skład drugiej sztafety to: Zalech Katarzyna, Bogusz Weronika, Głasek Aleksandra, Lakowska Marta, Szczygielska Izabela, Opala Weronika, Miszkurka Patrycja, Deres Magda, Bellens Helena, Stodulska Sylwia.

Jako ostatni wystartowali chłopcy z gimnazjum, zajmując trzecie miejsce. Należy dodać, iż rywale zaprezentowali naprawdę wysoki poziom, a nasza sztafeta oparta była w przewadze na uczniach z klas drugich, którzy pełnię swoich możliwości pokażą za rok.

Skład sztafety: Sekuła Piotr, Ciołek Konrad, Seroczyński Szymon, Kalata Wojciech, Kot Arkadiusz, Bożek Albert, Paczek Aleksy, Król Dariusz, Ducki Karol, Słyk Szymon, rezerwowi Paterek Mateusz, Szewczak Sebastian.

Gratulacje dla wszystkich uczestników powiatowych, sztafetowych biegów przełajowych!!!!!

Rezultaty poszczególnych sztafet.

Szkoły podstawowe:

Dziewczęta                                                                         Chłopcy

  1. Szkoła Podstawowa Żelechó1. Szkoła Podstawowa Żelechów
  2. Szkoła Podstawowa2. Szkoła Podstawowa nr 5 Garwolin
  3. Szkoła Podstawowa Ruda3. Szkoła Podstawowa Michałówka

Szkoły gimnazjalne:

       Dziewczęta                                                                          Chłopcy

  1. Gimnazjum Żelechó1. Gimnazjum Ruda Talubska
  2. Gimnazjum Miastków Koś         2. Gimnazjum Miastków Kościelny
  3. Gimnazjum Goń                           3. Gimnazjum Żelechów